om-data-log-kontrol om-data-log-kontrol

OM-DATA LOG & KONTROL

OM-DATA LOG&KONTROL sistemi; yazılım mühendislerimiz tarafından geliştirilen bir yazılım olup, birden fazla endüstriyel cihazın aynı anda verilerinin görüntülenmesini, loglanmasını ve kontrolünü sağlamaktadır.
Sistem, 1 adet log cihazı ve OM-Data Log&Kontrol programından oluşmaktadır.
OM-DATA LOG&KONTROL sistemi her türlü analog ve dijital endüstriyel sensörle beraber çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Basınçölçerler, sıcaklıkölçerler (thermocouple), debimetreler, nemölçerler (higrometre), yük sensörleri (load cell) vb.
OM-DATA LOG&KONTROL sistemi, sahip olduğu dijital kontrol çıkışları sayesinde uygulama alanındaki/projedeki kontrol cihazlarının kontrolünü de sağlama kabiliyetine sahiptir. Bu sayede uygulama alanındaki/projedeki bazı ölçüm aletlerinin istenilen değerlere sabitlenmesi ve diğer aletlerin değerlerinin gözlenmesi veya raporlanması sağlanabilmektedir.
OM-DATA LOG&KONTROL yazılımı esnek yapısı sayesinde müşteri isteğine bağlı olarak farklı testler, ölçüm senaryolarına göre tasarlanabilmektedir.
Örneğin, OM-DATA LOG&KONTROL sistemi uygulanarak hayata geçirilen bir vana-test projesinde; daha önceden manuel olarak yapılan testler artık otomatik olarak ve yüksek hassasiyetle yapılmaktadır. Uygulamada giriş ve çıkışlarda bağlı iki vana ile 2 basınçölçerin ve 1 debimetrenin istenilen 2 farklı teste göre farklı değerlere sabitlenmesi, okunması ve raporlanması sağlanmıştır.

OM-Data Log & Kontrol Teknik Özellikleri

Analog Girişler 8 Kanal Analog
Dijital Girişler 1 Kanal Rate
1 Kanal Counter
Dijital Çıkışlar 30 VDC, 500 mA maksimum
Çalışma Şartları Çalışma Sıcaklığı: 0-35°C
Çalışma Nem Oranı: %0-90